baner-bezpieczni-w-internecie


Dla Uczestników

Konferencja odbędzie się 23 maja 2024 r. w formie zdalnej na platformie MS Teams. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Biorąc udział w Konferencji masz szansę zdobyć wiedzę i wysłuchać referatów na różne tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w Interencie. Jest to także dla Ciebie niesamowita szansa na zyskanie innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i na znaczące poszerzenie swojej wiedzy oraz doskonalenie swoich kompetencji.

W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy do odwiedzenia naszego wydarzenia na Facebooku i śledzenia wpisów!

Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji jako słuchacz/uczestnik, wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy!

 

 


O Konferencji

Celem Konferencji jest zwiększenie świadomości na temat kluczowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem, etyką w Internecie, dezinformacją oraz rolą sztucznej inteligencji w bezpieczeństwie online.

Wydarzenie to ma charakter naukowy. Pragniemy stworzyć platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów między studentami, wykładowcami, a przedstawicielami świata biznesu oraz swobodnej prezentacji wyników badań zarówno przez studentów I i II stopnia, jak i doktorantów.

Dodatkowym celem przedsięwzięcia jest edukowanie uczestników w obszarze bezpieczeństwa informacji w Internecie.

Tematyka konferencji:

> Cyberbezpieczeństwo;

> Patologie w Interencie;

> Dezinformacja w Intenecie;

> Etyka w Internecie;

> Infodemia, fakenewsy;

> Przyszłość informacji;

> Sztuczna inteligencja a bezpieczeństwo w Internecie.

 


Dla Prelegentów

Warunki uczestnictwa w konferencji:

  1. Referentami prac mogą być studenci lub doktoranci. Współautorem referatu może być pracownik naukowy.
  2. Na podstawie treści przesłanych formularzy zgłoszeniowych Organizatorzy dokonają oceny proponowanych wystąpień. W związku z tym, streszczenie referatu zawarte w formularzu powinno mieć objętość minimum 1300 znaków i zawierać informacje o celach badawczych pracy oraz krótki opis metodyki wykorzystanej dla ich realizacji.
  3. Lista osób wraz z tytułami referatów zakwalifikowanych na Konferencję zostanie zamieszczona na jej stronie.
  4. Forma prezentacji jest ustna, a czas przeznaczony na nią nie może przekroczyć 15 minut. Referat wygłaszany jest w języku polskim. Dodatkowo referent może się wspomóc prezentacją multimedialną, którą należy przesłać Organizatorom do wskazanego w regulaminie terminu.
  5. Istnieje możliwość opublikowania pracy powstałej na bazie planowanego referatu w monografii pokonferencyjnej.

Zgłoszenia na konferencję prosimy przesyłać poprzez formularz:

 

 

W celu uzyskania dalszych informacji zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konferencji.

Regulamin


Harmogram

 
Harmonogram


Organizatorzy

Studenckie Koło Naukowe Architektów Informacji zostało założone w 2013 roku przy Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa. Obecnie działamy przy Instytucie Nauk o Informacji, zrzeszając studentów kierunków: architektura informacji oraz zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe.

Naszym głównym celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności studentów w zakresie Architektury Informacji oraz dziedzin pokrewnych. Dążymy do rozwoju współpracy z innymi ośrodkami naukowymi oraz firmami związanych z naszymi kierunkami studiów.

Nasi członkowie aktywnie angażują się w organizację różnorodnych przedsięwzięć związanych z architekturą informacji, publikowaniem cyfrowym oraz zarządzaniem informacją. Chcemy inspirować przyszłych specjalistów do zgłębiania tej fascynującej dziedziny nauki.